Publikujemy komunikat prasowy polskiego producenta AGD, Ciarko:
Firma Ciarko to największy w Polsce i ceniony w Europie producent okapów wysokiej jakości, obecny na rynku od 30 lat.
Niestety, wczoraj w naszej fabryce w podkarpackim Sanoku wybuchł pożar. Około godziny 13:30 zaczęła palić się mała lakiernicza część zakładu produkcyjnego, następnie pożar rozprzestrzenił się na halę montażową. Natychmiast zaalarmowaliśmy straż pożarną, a następnie została przeprowadzona sprawna akcja ewakuacyjna. Dzięki szybkiemu działaniu, nikt z naszych pracowników nie doznał żadnych obrażeń.
Dzięki wielkiemu poświęceniu naszych pracowników, udało się ocalić dokumentację techniczną konieczną do wznowienia produkcji oraz serce firmy – park maszynowy – maszyny i przyrządy do produkcji okapów, w tym: 2 lakiernie, wszystkie lasery, centra gięć, giętarki, zaginarki, zaczyszczarki, prasy, oraz większość budynków i pomieszczeń przygotowania i montażu okapów. Skala zniszczeń jest jednak duża gdyż całkowicie spłonęła część naszej najnowszej hali – nasza duma, którą chętnie pokazywaliśmy jako swoją wizytówkę. Jednocześnie jednak jest na tyle niewielka, że pozwala nam już dziś powiedzieć, że za ok. 2 do 3 tygodni wznowimy naszą produkcję!
Dziękujemy serdecznie wszystkim strażakom biorącym udział w akcji ratunkowej oraz okolicznej Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc i zaangażowanie. Strażakowi, który doznał obrażeń życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił, wiemy też, że wyszedł już ze szpitala, a skala jego poparzeń nie jest duża.
Przepraszamy wszystkich mieszkańców Sanoka za skutki pożaru, które były odczuwalne  w dniu zdarzenia niemal w całym mieście. Dołożymy wszelkich starań, aby we współpracy z właściwymi służbami i organami ustalić przyczyny zaistniałego zdarzenia oraz minimalizować powstałe szkody.