W dniach 6-7 kwietnia odbędzie się 16. Konferencja Recyklingu Zużytego Sprzętu, ZSEE. W tym roku spotykamy się pierwszy raz poza Warszawą, bo w Poznaniu. Jest to największe spotkanie przedstawicieli sektorów związanych z branżą elektrorecyklingu, w której AGD odpowiada za ponad 60% masy wszystkich e-odpadów. Wydarzenie organizujemy jak zawsze wspólnie z Abrys, organizatorem wydarzeń i szkoleń z zakresu tematów ochrony środowiska oraz wydawcy czasopism m.in. Przeglądu Komunalnego oraz Energia i Recykling. Partnerem generalnym jest ElektroEko Organizacja Odzysku Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
Podczas drugiego dnia zaplanowaliśmy zwiedzanie Zakładu Elektrorecykling S.A. w Nowym Tomyślu. W trakcie zwiedzania uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesna linią recyklingu lodówek, a także poznać od zaplecza procesy przetwarzania elektrośmieci.

Zrównoważony rozwój, Green Deal, Fit For 55, CBAM, GOZ, ROP, CSR, ESG… a w tym wszystkim my jako bardzo ważny element domykający większość kół i obiegów.
Elektrorecykling, czyli pół miliona ton zużytego sprzętu elektrycznego, który trzeba selektywnie zebrać, przewieźć, przetworzyć, przewieźć ponownie i poddać recyklingowi. Ogrom prac i odpowiedzialności. Wszystko to byłoby bardzo ciężkie i żmudne gdyby nie coroczna konferencja dająca najważniejszym uczestnikom rynku duży pakiet informacji oraz poczucia wspólnego tworzenia dodatkowej wartości rynkowej i społecznej.

Spotkajmy się zatem po raz szesnasty w gościnnych progach Abrysu, stacjonarnie i online, i omówmy najważniejsze dla branży sprawy. W nowej formule podyskutujemy o niedostatecznej podaży niektórych grup odpadów, nowym prawie środowiskowym, roli poszczególnych podmiotów oraz najnowocześniejszych technologiach. Nie omieszkamy także ponownie tropić szarą strefę i pochylić się nad jakże istotnymi zagadnieniami edukacji ekologicznej. Rozmawiać będziemy w gronie znanych ekspertów, ale także nowych osób, które wniosą dodatkową wiedzę w już ugruntowany rynek ZSEE. Jak zwykle nie omieszkam pokazać kilku statystyk i zadać podchwytliwych pytań uczestnikom.
W imieniu organizatorów, firmy Abrys i związku producentów AGD Applia, serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rynkiem elektrorecyklingu na coroczne święto branży ZSEE.
Wojciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Polska Związek Pracodawców AGD, Dyrektor Programowy Konferencji

Prelegencji:

 1. Pascal Leroy, Dyrektor Generalny, WEEE Forum
 2. Paolo Falcioni, Dyrektor Generalny APPLiA Europe
 3. Grzegorz Skrzypczak, Prezes zarządu, ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego
  i Elektronicznego SA
 4. Piotr Soroczyński, Główny Ekonomista, Dyrektor, Krajowa Izba Gospodarcza
 5. Bartosz Kubicki, Prezes zarządu, Elektrorecykling S.A.
 6. dr Sergiusz Urban, Partner w Kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
 7. Andrzej Grzyb, Poseł do Parlamentu
 8. Sebastian Anioł, Dyrektor Działu Innowacji InPost
 9. Krzysztof Kieszkowski, Prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko
 10. Petr Novotny, WEEELABEX Organisation
 11. Wojciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Związek Pracodawców AGD, Dyrektor Programowy Konferencji
 12. Tomasz Uciński – Prezes Krajowej Izby Gospodarki Odpadami
 13. Katarzyna Błachowicz, Wiceprezes zarządu, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy
 14. Jolanta Okońska Kubica – Przewodnicząca KIS 7, ekspert ESG, CEO Envipol
 15. Krzysztof Pokłacki – Prezes Stowarzyszenia Serwisów Urządzeń Domowych PSSUD