Elica – światowy lider na rynku okapów został przyjęty do naszej organizacji. Firma jest obecna na rynku od ponad 50 lat, ma 7 zakładów produkcyjnych, w tym jeden w Polsce. To już 35. firma członkowska APPLiA Polska, związek producentów AGD!
Witamy na pokładzie!

Elica, firma obecna na rynku od ponad 50 lat, jest światowym liderem na rynku kuchennych systemów wyciągowych, dzięki produkcji okapów kuchennych i płyt wyciągowych. Jest również czołowym europejskim producentem silników elektrycznych do sprzętu AGD i kotłów. Elica projektuje, produkuje i sprzedaje domowe okapy kuchenne, zarówno pod własną marką, jak i za pośrednictwem czołowych międzynarodowych marek producentów sprzętu AGD i kuchni (Whirpool, Electrolux, Ikea, Bosch-Siemens, Haier itp.), płyty grzejne, a także piekarniki i sterylizatory do rynku azjatyckim.

Cała grupa Elica (Sustainability | Elica Corporate) to firma z przychodami 550 mln EUR, posiadająca 7 fabryk oraz zatrudniająca  ok. 300 osób. W Polsce firma ELica Group Polska produkuje okapy oraz silniki elektryczne. Spóła z siedzibą w Jelcz-Laskowice zatrudnia ok. 800 osób. W ubiegłym roku wygenerowała przychów ponad 600 mln zł (dane KRS za 2022 r.).