Wojciech Konecki uczestniczył w spotkaniu reprezentacji przedsiębiorców z Wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. szczepień, Michałem Dworczykiem.

Jesteśmy dobrej myśli, że wkrótce będzie się można szczepić nie tylko w szpitalach, POZ i aptekach, ale także we własnej firmie. Nie będzie żadnego przymusu w sprawie przystąpienia do szczepienia w zakładach pracy. To będzie całkowicie dobrowolna akcja – zaznaczył podczas spotkania Wicepremier Gowin.

Wedle wstępnych ustaleń akcja szczepień dotyczyć ma wszystkich pracowników, bez podziału na ich roczniki, ma także objąć współpracowników firm oraz zatrudnionych legalnie cudzoziemców.  Jeżeli przedsiębiorca zgłosi 500 osób gotowych do szczepienia, to do ustalenia pozostanie tylko termin i miejsce, gdzie będą dostarczone szczepionki dla firmy. Rząd zakłada, że jeżeli producenci wywiążą się ze swoich deklaracji, co do ilości dostarczonych szczepionek do Polski, to w połowie maja realne jest rozpoczęcie szczepień w punktach pracy.