Producenci AGD zrzeszeni w APPLIA wspierają promocję zawodu Technik napraw AGD. W dniu 2 grudnia Radosław Maj, Project Manager w APPLIA oraz Piotr Tokarz, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku podpisali porozumienie o współpracy.

– Mówiąc o prawie do naprawy nie możemy zapominać, że ktoś finalnie musi nam ten sprzęt naprawić. Wszyscy chcemy, aby do naszego domu zaglądał zawsze profesjonalista. Niestety, także ten sektor zmaga się z brakiem nowych pracowników. Nasz program to próba zachęcenia młodzieży to tej profesji. Zwalczamy stereotypy w zakresie serwisanta i pokazujemy, że osoby naprawiające AGD to wysocy specjaliści pracującymi z nowoczesnymi i inteligentnymi urządzeniami. Cieszę się, że będziemy kontynuowali współpracę z „Tyglem”, mówił Radosław Maj, Projekt Manager w APPLIA.

W ramach współpracy zrealizowanych zostanie 30 ćwiczeń napraw sprzętu AGD z wykorzystaniem naszych scenariuszy lekcji, dokumentacji technicznej oraz dostarczonego sprzętu AGD z częściami zamiennymi.

Producenci AGD zrzeszeni w APPLIA od 2020 roku współpracują ze szkołami technicznymi w zakresie promocji zawodu technik napraw AGD. Do tego zadania powstał unikatowy zestaw metodologiczny złożony z książki, Kompendium wiedzy technika AGD, ćwiczenia i scenariusze lekcji oraz e-learning. Współpracujące z nami szkoły zostały wyposażone w zestawy sprzętu AGD i części do ćwiczeń.

Technikum w Rybniku uczy ponad 1 000 uczniów i zatrudnia ponad 100 nauczycieli. Szkoła posiada status Technikum akademickiego trzech uczelni.