APPLiA Polska to nowa nazwa organizacji branży AGD. Związek pracodawców ogłosił swoją nową nazwę podczas uroczystej gali na Pierwszym Kongresie AGD w Łodzi w dniu 23 maja 2018 r. Również tego dnia uruchomiona została nowa strona internetowa www.applia.pl . APPLiA zastąpiła po 14 latach starą nazwę CECED.

Uczestników uroczystej gali Pierwszego Kongresu AGD czekała nie lada niespodzianka. Zaraz po powitaniu przez gospodarzy wydarzenia, Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, goście obejrzeli niezwykły film opowiadający krótką historię cecedu. Organizacji reprezentującej producentów i importerów AGD w Polsce.

„Chcemy być tak nowocześni, jak branża którą reprezentujemy. Wspólnie z jej przedstawicielami chcemy wdrażać nowe pomysły pozwalające nam jeszcze skuteczniej wspierać naszych członków. Dlatego dziś dzielimy się z wami naszymi planami na nowe jutro. A wszystko zaczyna się od zmiany, zmiany nazwy.” – w ten sposób film pokazujący i branżę i organizację zaprosił do wydarzenia, poprzedzonego świetlistym pokazem nowej nazwy – APPLiA Polska.

Gości powitał Zarząd APPLiA, złożony z Prezesa Konrada Pokutyckiego i Dyrektora Generalnego, Wojciech Koneckiego. Obaj Panowie składali podziękowania za dotychczasową pracę wszystkim związanym z organizacją.

„Wszyscy wiemy,  że branża AGD to wykfalifikowani pracownicy, rozwój gospodarki, inteligentne rozwiązania oraz oszczędność zasobów. Ale dojrzała branża to także taka, która potrafi mówić jednym głosem, nawet w tak konkurencyjnym środowisku” – podkreślał Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu APPLiA Polska.

Po wystąpieniach i torcie goście zostali zaproszeni do składania podpisów pod pamiątkową tablicą z nowym logotypem APPLiA. Wieczór uświetnił występ Zbigniewa Zamachowskiego.