W poniedziałek, 1 marca br., w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyła się konferencja prasowa na temat zmian w etykietowaniu AGD. Wziął w niej udział Minister Klimatu i Środowiska – Michał Kurtyka oraz Prezes Zarządu Związku Producentów AGD, APPLiA Polska – Wojciech Konecki. Wspólne wydarzenie zaplanowano w dniu pojawienia się w sklepach nowych, przeskalowanych etykiet energetycznych na sprzęcie AGD oraz TV.

– Wymiana etykiet na nowe jest podyktowana troską o dobro konsumentów. Co więcej, pozostawienie najwyższych klas energetycznych pustych daje jeszcze większy impuls do działania producentom AGD, aby szukać nowych ekonomiczny, ekologicznych, a przede wszystkim energooszczędnych rozwiązań. Co prawda, będziemy potrzebować trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do zmian, zwłaszcza braku charakterystycznych plusów przy klasie A, ale jestem pewien, że wszystkim ostatecznie wyjdzie to na dobre. Branża AGD za chwilę znów nas zaskoczy kolejnymi innowacjami, które zapełnią najwyższe klasy energetyczne – mówił Wojciech Konecki, Prezes związku producentów AGD, APPLiA Polska,  organizacji prowadzącej kampanię edukacyjną „NOWE ETYKIETY. CZAS NA ZMIANĘ!”, mającą „oswoić” konsumentów z nowym sposobem etykietowania AGD.

Prezes Konecki zaproponował stworzenie programu wsparcia wymiany przestarzałego AGD w Polskich domach w ramach Krajowego Planu Odbudowy, co przyczyni się do łagodzenia skutków podwyżek prądu w gospodarstwach domowych.

Wideo z konferencji Ministra Michała Kurtyki oraz Prezesa Wojciecha Koneckiego

Na koniec został zaprezentowany film, promujący nowe oznaczenia wśród konsumentów z udziałem Pawła Orleańskiego (materiał dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=d2WGE8s1Rcw), który powstał w ramach kampanii „NOWE ETYKIETY. CZAS NA ZMIANĘ” z inicjatywy APPLiA Polska.

Więcej informacji o nowych etykietach energetycznych dostępnych jest na stronie: www.etykietaenergetyczna.pl