W dniu 5.11.2020 o g. 11:00 odbył się nasz webinar Nowe etykiety – czas na zmianę dedykowany dla sprzedawców AGD na webinarium dotyczące zmian w etykietowaniu urządzeń AGD.

W wydarzeniu uczestniczyło 300 osób, przedstawicieli największych sieci sklepów AGD i RTV (Euro-RTV-AGD, Media Expert, Neonet, Media Markt, Galicja Tomaszek), studiów kuchennych, sklepów DIY oraz dostawców sprzętu.

Celem webinaru była edukacja sprzedawców sklepów i dostawców AGD, RTV i oświetlenia  o nowych obowiązkach w związku z wprowadzeniem wymogu załączania jednocześnie nowej i starej etykiety energetycznej do wybranych grup produktowych AGD, TV i oświetlenia.

Radosław Maj z APPLiA zaprezentował Przewodnik po nowych etykietach dla sprzedawców dostępny na stworzonej przez organizację producentów AGD, APPLiA, stronie www.EtykietaEnergetyczna.pl 

Patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, UOKiK oraz Krajowa Izba Gospodarcza, KIG. Patronat merytoryczny: WKB. Partnerzy: GfK, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, KAPE.

– Od 1 listopada dostawcy dostarczają do sklepów wybrane grupy produktowe z dwiema etykietami. Jako przedstawiciele producentów i importerów AGD prowadzimy działania edukacyjne. Wszystko po to, aby do czasu zamiany nowych etykiet w sklepach (marzec 2021 ) sprzedawcy nie popełniali błędów wynikających z nieznajomości nowych przepisów. Słyszeliśmy, że zdarzają się przypadki eksponowania w sklepach dwóch etykiet, nowej lub starej jednocześnie, a to jest zakazane i wprowadza konsumentów w błąd, mówi Radosław Maj, projekt manager w APPLiA.