Po części panelowej przypadającej na pierwszy dzień Kongresu AGD odbyła się uroczysta gala – tym bardziej dla nas wyjątkowa, ponieważ będąca częścią obchodów 20-lecia APPLiA Polska. Przyjęcie prowadziła Magdalena Wiercioch, która po powitaniu gości (wśród których gościem honorowym była Pani Anita Sowińska, Wiceminister Klimatu i Środowiska) zaprosiła ich do obejrzenia okazjonalnego filmu z okazji jubileuszu Związku. Mogą się z nim Państwo zapoznać poniżej:

Po nim na scenie pojawił się Wojciech Konecki, który zaprosił do rozmowy trzech byłych prezesów APPLiA – Jacka Rutkowskiego, Adama Cicha oraz Konrada Pokutyckiego. Pierwszy z nich wrócił pamięcią do rozmów z Koneckim na temat tego, jak zwiększyć korzyści dla branży AGD w obliczu akcesji Polski do Unii Europejskiej. Powiedział, że powołanie związku konkurujących ze sobą producentów było  dla niego ówcześnie dziwnym pomysłem; tym bardziej zaskoczyły go więc sukcesy najpierw CECED-u, a dalej APPLiA. Następnie Adam Cich podzielił się swoimi refleksjami na temat przyszłości branży AGD. Stwierdził, że w obliczu coraz agresywniejszej konkurencji państw azjatyckich Europa musi zwiększyć swoje wysiłki, a nie jedynie dbać o to, co już udało jej się osiągnąć. Konrad Pokutycki zaznaczył natomiast, że powołanie APPLiA jest dla producentów powodem do dumy i że dzięki temu są oni silniejsi. Zaapelował przy tym, że przypadająca na pierwszą połowę 2025 r. polska prezydencja w Parlamencie Europejskim może być ostatnim momentem na wniesienie sprzeciwu wobec szkodliwych dla branży AGD przepisów unijnych.

Po przeprowadzonych rozmowach każdy z prezesów uhonorowany został pamiątkową statuetką. Osobne nagrody otrzymali również długoletni partnerzy Związku – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ElektroEko, Abrys, WKB Lawyers oraz InfoMarket.

Część oficjalną gali zamknął koncert Patrycji Piekutowskiej, która pomiędzy grane na skrzypcach utwory wplotła opowieści ze swojego życia zawodowego i prywatnego. Jak sama stwierdziła, kolejka po autografy do napisanej przez nią książki „Przygody niemożliwe”, która ustawiła się po jej występie, przerosła jej najśmielsze oczekiwania!

Urodziny nie mogły obyć się bez tortu, a ten wyjątkowy, z okazji dwudziestolecia Związku – bez podzielenia go przez wszystkich prezesów APPLiA.

Goście bawili się do późna, a część z nich mieliśmy okazję ujrzeć na Kongresie raz jeszcze podczas Business Mixera. O tym jednak w kolejnym wpisie!