O tym jak pozbyć się elektromieści w sposób bezpieczny dla środowiska mówił Wojciech Konecki, Członek Zarządu APPLiA Polska na antenie Polskiego Radia Czwórka.

Wojciech Konecki, dyrektor związku pracodawców AGD, z APPLiA Polska zwracał uwagę, że do zrównoważonego poziomu recyklingu odpadów jeszcze nam daleko, to osiągamy w tej materii coraz bardziej imponujące wyniki. – Świadomość społeczna nie jest jeszcze na odpowiednio wysokim poziomie – komentował. – W Polsce recyklingowi poddaje się już 60 proc. elektroodpadów. Też efekt udało nam się uzyskać po latach żmudnej pracy i inwestycjach w edukację – zauważał ekspert.

– Odpad to surowiec i w taki sposób powinniśmy go traktować – mówiła Maria Andrzejewska, dyrektor UNEP/GRID. – To podstawa gospodarki w obiegu zamkniętym. Dyskusja dotyczy tego, w jaki sposób wydobyć to, co jest w tych odpadach najcenniejsze i w jak pozbyć się tego, czego nie jesteśmy w stanie wykorzystać.

Jak pozbywać się elektromieści w sposób bezpieczny dla środowiska? Czy Polacy mają wiedzę na temat tego, w jaki sposób pozbywać się niechcianego sprzętu elektronicznego? Czym jest dyrektywa Eco Design i jakie przyniesie zmiany? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Czwórki.

Więcej na:

https://www.polskieradio.pl/10/5367/Artykul/2385172