Spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otworzyła w Łodzi swoje Centrum Badań i Rozwoju.

W placówce zatrudnienie ma znaleźć 200 osób, dążących do rozwoju mechaniki i inżynierii procesowej, szukając rozwiązań jak najlepszych dla klienta. Spółka ma zamiar współpracować z Politechniką Łódzką, m.in. przy doktoratach wdrożeniowych.

Centrum R&D powstało z myślą o rozwoju pralek i suszarek produkowanych w fabrykach BSH na całym świecie. Będą w nim opracowywane, testowane, a następnie przygotowywane do wdrożenia do produkcji innowacyjne rozwiązania dla urządzeń z tych dwóch grup produktowych. W ośrodku działa już m.in. prototypownia, niedługo zostanie także uruchomione laboratorium aprobacyjne do kontroli norm bezpieczeństwa urządzeń. Planuje się, że w Centrum działać będzie dziesięć typów laboratoriów i ponad 1,5 tys. stanowisk testowych.
Nowe Centrum ma także współtworzyć inteligentne mieszkania sterowane przez aplikacje mobilne.

– Niedawno w Łodzi otworzyliśmy największą w Europie fabrykę zmywarek, a teraz przyszedł czas na Centrum Badań i Rozwoju (R&D). Cieszymy się, że w międzynarodowych strukturach grupy BSH udało się uruchomić tak ważną, kreującą innowacje i trendy w branży AGD placówkę w Łodzi, mówił Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

BSH ma w Polsce sześć fabryk, w tym trzy w Łodzi – produkujące pralki, zmywarki i suszarki do ubrań.