W dniach 23-24 września odbędzie się Kongres AGD „Nowy klimat”, forum wymiany myśli oraz dyskusja na tematy istotne dla branży. Jest to największe spotkanie prezesów w naszej branży, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Uczestniczą w nim przedstawiciele producentów, importerów, poddostawców, dystrybutorów, recyklerów, serwisów napraw, eksperci, naukowcy oraz reprezentanci rządu i samorządów. Swój udział potwierdzili m.in. prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Tegorocznej edycji Kongresu  towarzyszy hasło „Nowy klimat” ponieważ także branżę AGD czekają istotne wyzwania w związku z nową polityką europejskiego Zielonego Ładu. I nie dotyczą one tylko produktów, ale wielu procesów związanych z naszym przemysłem, od inwestycji po zatrudnienie, czy logistykę. Panele dyskusyjne dedykowaliśmy tematom związanym z nowym „klimatem” w inwestycjach, zatrudnieniu, logistyce oraz recyklingu. Do dyskusji zaprosiliśmy szefó firm, ekspertów i polityków.
Kongres AGD to przestrzeń do wymiany kontaktów i doświadczeń, a także do rozmów B2B, na co szczególnie kładziemy nacisk podczas drugiego dnia. 24 września zaplanowaliśmy Business Mixer AGD, czyli spotkanie producentów z poddostawcami oraz usługodawcami m.in. startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania dla branży AGD. Wydarzeniem towarzyszącym Mixerowi będzie Giełda Innowacji mająca na celu zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań, które mogą mieć zastosowanie w optymalizacji działalności firm z branży AGD. Wydarzenie stanowić będzie przestrzeń do wymiany kontaktów i doświadczeń, a także do rozmów B2B. Wystawcy prezentować będą rozwiązania z branż istotnych z punktu widzenia Partnerów (tj. firm z sektora AGD), które zdiagnozowane zostaną na etapie przygotowywania wydarzenia przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Podczas wydarzenia prezentowane będą nowoczesne technologie w zakresie m.in. produkcji, zarządzania, magazynowania (tj. m.in. przemysł 4.0: innowacyjne rozwiązania logistyczne, magazynowe, automatyzacja produkcji, HR, optymalizacja procesów, Big Data, i inne). Zaprosiliśmy na ten dzień szefów zakupów z Amica, Beko, BSH, Electrolux, Elica, Biazet, LG, Miele, Samsung, Solgaz oraz Whirlpool.
Do zobaczenia na Kongresie!
Biuro APPLIA

Nasz Kongres to największa konferencja branży w Europie. Wspólnie z przedstawicielami firm i administracji państwowej będziemy dyskutowali o nowym klimacie gospodarczym dla AGD.

Wojciech Konecki

Prezes Związku Pracodawców APPLiA Polska, Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej

Drogą do sukcesu w naszej branży jest rozwój innowacyjnych produktów i usług, które odpowiedzą na nowe potrzeby konsumentów. Potrzebujemy kolejnych Inwestycji w centra badawczo-rozwojowe, a wszystkie nasze działania musimy realizować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Konrad Pokutycki

Prezes Zarządu BSH w Polsce, Przewodniczący Rady Związku Pracodawców APPLiA Polska

Doświadczenia ostatniego półtora roku zredefiniowały wiele pojęć w naszym życiu i biznesie. Dlatego warto rozmawiać o tym, gdzie dziś jesteśmy i co nas czeka w nieodległej przyszłości. Kongres AGD jest platformą, która sprzyja takiej wymianie myśli.

Alina Jankowska-Brzóska

Wiceprezes Grupy Amica

Prowadzenie biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to już nie tylko wybór, ale obowiązek odpowiedzialnych firm. Chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i zastanowić się, w jaki sposób nasza branża mogłaby dawać przykład w tym zakresie.

Krzysztof Kudlek

Prezes Zarządu Electrolux Poland Sp. z o.o.

Świat wokół nas zmienia się każdego dnia w coraz szybszym tempie. Czy branża AGD jest w tym „pociągu” zmian? Czy to co się dzieje jest szansą czy zagrożeniem dla AGD? Kongres AGD może nam przybliżyć odpowiedzi na te pytania.

Radosław Matuszewski

Prezes Zarządu SEB Groupe Sp. z o.o.

Region łódzki jest kluczowy dla branży AGD w Polsce, dlatego też dobrze, że tak ważne wydarzenie branżowe odbywa się cyklicznie właśnie w Łodzi.

Fabio Pommella

Prezes Zarządu Whirlpool Company Polska

Sprzęt AGD staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Przed branżą stoi coraz więcej szans oraz wyzwań i cieszę się, że związek APPLIA podejmie wiele dyskusji podczas Kongresu. Jestem przekonany, że te dyskusje przyniosą wiele pożytku nie tylko branży, ale przede wszystkim klientom.

Piotr Ługowski

Dyrektor Dywizji AGD w Samsung Electronics Polska