9 stycznia Radosław Maj był gościem programu „Poranek Info” emitowanym w stacji telewizyjnej „TVP Info”. Project Manager w APPLiA Polska mówił w nim o sposobach oszczędzania energii w gospodarstwach domowych. W pierwszej kolejności zwrócił on uwagę na wykorzystywanie energooszczędnego sprzętu AGD.

„Przede wszystkim można (…) zobaczyć (…), na ile mamy przestarzałe urządzenia (…). Jeżeli mamy lodówkę, która była w klasie A sprzed 15 lat, to już nie jest ta sama lodówka, którą kupujemy obecnie w klasie A. (…) Postęp technologiczny był tak duży, że obecna lodówka w klasie A zużywa niewiele ponad 100 kWh, podczas gdy lodówka sprzed 15 lat [w tej samej klasie – przyp. red.] może zużywać 500 kWh”.

Radosław Maj podkreślił również wagę codziennych nawyków, takich jak gotowanie na płycie grzewczej z przykrywką czy domykanie drzwi lodówki. W tym miejscu warto przypomnieć, że APPLiA przygotowała szereg rad dotyczących oszczędnego korzystania z urządzeń AGD. Mogą się z nimi Państwo zapoznać w tym miejscu.