Co roku 13 października obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Aby zwrócić uwagę na potrzebę prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym stworzony został mural, który zdobi jedną ze ścian przy ulicy Waryńskiego 3 w Warszawie.
Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci to inicjatywa zapoczątkowana przez organizację WEEE Forum a realizowana przy wsparciu ponad 120 organizacji z 70 różnych krajów na całym świecie. W Polsce oficjalnym organizatorami wydarzenia są ElektroEko oraz UNEP/GRID-Warszawa. APPLIA została partnerem tego wydarzenia.

Dbałość o środowisko i społeczną odpowiedzialność biznesu są wpisane w działalność naszej Organizacji, a kluczowym elementem jest edukacja społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Realizujemy różne inicjatywy edukacyjne, idąc z duchem czasu, czego przykładem może być właśnie to ekologiczne dzieło w sercu Warszawy. Warto tu podkreślić, iż ElektroEko działa w imieniu największych producentów sprzętu AGD i RTV, dla których kwestie ochrony środowiska i klimatyczne są strategicznym priorytetem. Jesteśmy dumni, iż wspólnie przyczyniamy się do dbałości o nasze naturalne otoczenie, wskazując jak kluczowe jest przekazywanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do recyklingu, bo przecież to także źródło cennych surowców, które należy odzyskiwać by móc powtórnie wykorzystać, mówił  Grzegorz Skrzypczak, Prezes ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., organizatora Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci.