– Z dużymi nadziejami obserwowaliśmy w Polsce prace nad tzw. tarczą antykryzysową. Doceniamy szczególną uwagę poświęconą kwestiom społecznym i propozycjom, mającym na celu ochronę małych i średnich przedsiębiorstw. Niestety, naszym zdaniem rozwiązania dedykowane największym firmom są niewystarczające i nie zagwarantują bezpieczeństwa miejsc pracy, które stworzyliśmy dla polskiej gospodarki – napisał w udostępnionym PAP w piątek liście do premiera prezes Whirlpool EMEA, wiceprezes wykonawczy Whirlpool Corporation Gilles Morel.

– Wierzę, że ustawa przygotowana przez polski rząd jest kolejnym, ale nie ostatnim posunięciem w walce z kryzysem gospodarczym – dodaje Gilles Morel. Zaznaczył, że jego opinia na temat proponowanych przez polski rząd rozwiązań oparta jest na analizie porównawczej programów pomocowych krajów, w których Whirlpool jest obecny. „Coraz więcej rządów idzie dalej w swoich propozycjach, nie tylko dbając o względną równowagę budżetu państwa, ale również aktywnie wspierając kluczowe branże, takie jak nasza, aby zagwarantować im przetrwanie i zatrudnienie pracowników w perspektywie długoterminowej” – podkreślił.

„W oparciu o ostatnie szacunki przewidujemy, że rynek europejski – będący największym pod względem wartości na świecie – skurczy się w drugim kwartale tego roku o około 30-50 proc. Tak gwałtowny spadek powoduje, że obecnie koncentrujemy się na tym, aby wspierać naszych pracowników i jednocześnie zapewnić ciągłość biznesową. Dlatego jesteśmy tak bardzo zainteresowani rozwiązaniami pomocowymi wdrażanymi w ekspresowym tempie przez poszczególne kraje” – wyjaśnił w liście.

Więcej na https://www.pb.pl/prezes-whirlpool-tarcza-antykryzysowa-nie-zagwarantuje-miejsc-pracy-w-najwiekszych-firmach-987379