Prezes APPLIA Wojciech Konecki oraz Radosław Maj, Project Manager odwiedzili w Białymstoku jedną z naszych firm członkowskich, Biazet S.A. Biazet jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym blisko 800 osób. Produkuje wyroby gotowe z branży AGD, filtracji wody, oświetlenia oraz narzędzi ręcznych dla globalnych marek takich jak Electrolux, Philips, Lavazza, Brita, Signify, Wagner czy Kärcher. Firma czas rozwija się i powiększa kompetencje o nowe procesy, tak aby wartość dostarczana klientom stale rosła. Oferta Biazet jest kompleksowa od industrializacji poprzez produkcję po montaż urządzeń.
W Biazet spotkaliśmy się z Prezesem Zarządu, Wojciechem Antkowiakiem, Członkiem Zarządu, Magdaleną Godlewską, Dyrektorem Operacyjnym, Andreiem Kopylovem oraz Dyrektorem Sprzedaży i Rozwoju, Michałem Kielanem.
Biazet rozpoczął swoją historię od produkcji części elektronicznych dla WZT i Unitra-Unimor w latach 70-tych. Dzisiaj produkuje m.in. odkurzacze, ekspresy do kawy, urządzenia myjące, filtry wody, elektroniczne pistolety lakiernicze.
Bianar Sp. z o.o. jest spółką zależną od Biazet. Od 1996 roku prowadzi samodzielną działalność jako narzędziownia. Oferuje projektowanie i wykonawstwo form wtryskowych do wyrobów z tworzyw sztucznych, formy do wulkanizacji gumy i silikonu, wykrojniki do wykrawania zwykłego i dokładnego, tłoczniki do gięcia i wygniatania oraz inne przyrządy technologiczne na życzenie klienta. Bianar dysponuje parkiem maszynowym, w którym oprócz tradycyjnych obrabiarek pracują maszyny firm: ACIERA, CHARMILLES, DECKEL, FANUC, a także Pionowe Centrum Obróbcze. Bianar posiada również biuro konstrukcyjno-technologiczne, w którym pracują doświadczeni inżynierowie, korzystający z programów komputerowych wspomagających projektowanie tj. SolidWorks, SolidCAM, Camline i Mastercam.