Gospodarka obiegu zamkniętego to nie tylko odpady. To także naprawa, ale cóż z „prawa do naprawy” jeżeli nie ma komu naprawić urządzenia? APPLiA Polska, związek producentów AGD od ponad roku realizuje projekt „Program doskonalenia umiejętności nowoczesnego technika AGD”, którego celem jest zachęcenie młodzieży 🧑‍🎓 do doskonalenia się w tym kierunku. To jeden ze sposobów na zapewnienie nowej kadry techników AGD.
Pod koniec września w Łodzi odbył się kolejny ważny etap naszych działań – szkolenie 👩‍🏫 nauczycieli, którzy w październiku rozpoczną pracę z uczniami w oparciu o dostarczone przez nas narzędzia: ćwiczenia ze scenariuszami lekcji, podręcznik, e-learning oraz sprzęt AGD do pracowni.
W szkoleniu uczestniczyło 10-ciu nauczycieli z 5-ciu szkół, w których pilotażowo ruszają nasze kursy. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele producentów, serwisów oraz nauczyciele zaangażowani w projekt m.inKrzysztof MatysiakRajmund Gburzyńskiński, Krzysztof Pokłacki, Ewa Gitner-Szrajer.
O pierwszych rezultatach działań opowiemy już za miesiąc na naszym ósmym już Kongresie Serwisów AGD.
Projekt realizuje w partnerstwie APPLiA Polska, związek producentów AGD wspólnie z Instytutem Rynku Elektronicznego Projekt jest finansowany w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021